loader

Sietze de Vries

Sietze de Vries +

Jest koncertującym organistą i muzykiem kościelnym o międzynarodowej sławie.

Edukację artystyczną otrzymał z rąk tak wybitnych osobowości jak m.in. Wim van Beek oraz Jos van der Kooy i Jan Jongepier, u których  studiował również improwizację.

Ukończył studia licencjackie i podyplomowe studia organowe oraz otrzymał Holenderski dyplom zawodowy muzyka kościelnego, specjalizując się w improwizacji.

Wygrał ponad 15 nagród na krajowych i międzynarodowych konkursach organowych –  niektóre jeszcze jako student w konserwatoriach w Groningen i Hadze. Najważniejsza z nich to pierwsza nagroda w 2002 roku w Międzynarodowym Konkursie Improwizacji Organowej w Haarlem, gdzie był finalistą również w dwóch poprzednich edycjach.

Sietze de Vries prowadzi aktywną międzynarodową działalność koncertową. Koncertował w wielu europejskich krajach, a także w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Rosji, RPA oraz Australii.

Połączenie literatury i improwizacji, zawsze dostosowanej do danego instrumentu, jest znakiem rozpoznawczym występów Sietze de Vriesa, zarówno w koncertach, jak i na zarejestrowanych płytach CD.

Muzyk jest ponadto aktywnym międzynarodowym przewodnikiem po zabytkowych organach. Jest również wykładowcą, prowadzi kursy mistrzowskie oraz specjalne programy dla dzieci o tematyce organowej.

 

Organy PLUS+ © 2016
designed by monolight.eu