loader

Goldberg Vocal Ensemble

Goldberg Vocal Ensemble  +

Zespół muzyczny założony i prowadzony od 2008 roku przez Andrzeja Szadejko specjalizujący się w wykonawstwie muzyki barokowej i klasycznej zgodnie z historyczną konwencją na instrumentach z epoki. Szczególny nacisk w poszukiwaniach muzycznych artyści kładą na prezentację twórczości kompozytorów siedemnasto- i osiemnastowiecznego z centralnej Europy, głównie z regionu bałtyckiego. Zespół nagrał już 6 płyt, które zyskały nominacje do wielu nagród, m.in. nagrody Gazety Wyborczej w dziedzinie muzyki klasycznej – SZTORM, oraz nagrody Polskiej Akademii Fonograficznej – FRYDERYK. Nagrania zespołu stały się podstawą programową kursów historii muzyki pomorskiej na wydziale Teorii Muzyki Akademii Muzycznej w Gdańsku. Zespół koncertuje w Polsce i za granicą, ostatnio debiutował z sukcesem na Newbury Spring Festival w Wielkiej Brytanii.

Goldberg Baroque Ensemble we współpracy z Biblioteką Gdańską Polskiej Akademii Nauk realizuje projekt “Muzyczne Dziedzictwo Miasta Gdańska” mający na celu dokumentację fonograficzną muzykaliów zachowanych w zbiorach bibliotecznych. Do tej pory w serii ukazały płyty:

  • “Gdańskie Królestwo Kantat-Kantaty Adwentowe” (DUX), nagroda SZTORM 2009
  • “Gdańskie Królestwo Kantat-Kantaty Bożonarodzeniowe” (Sarton)
  • “Gdańskie Królestwo Kantat-Kantaty Wielkopostne” (Sarton)
  • “Johann B. Ch. Freislich Passio Christi” (Sarton) Nominacja do nagrody FRYDERYK 2012
  • “Gdańskie Królestwo Kantat-Kantaty Wielkanocne” (Sarton) Nominacja do nagrody FRYDERYK 2014
  • “Gdańskie Królestwo Kantat-Kantaty na Wniebowstąpienie i Zesłanie Ducha Świętego” (Sarton) – Nominacja do nagrody FRYDERYK

 

Organy PLUS+ © 2016
designed by monolight.eu